Shower Shampoo Organic Certified

Shower Shampoo Organic Certified

Me levander dhe thyme*

Shower Shampo, është e përkryer për higjienën ditore të tërë familjes. Falë proteinave të grurit, pastron butësisht, e zbutë lëkurën dhe i jep flokëve volum dhe shkëlqim. Formula e saj organike e certifikuar nga Cosmos Organic, përmban lule misri dhe ujë livandome veti qetësuese.

Përfundimisht, vajrat thelbësorë të trumzës dhe livandos, me veprim të pastrimit, e bën produktin në veçanti të përshtatshme për pishina dhe palestra.

SKU: 309.
Category: .

Përmban mbi 97% të përbërësve me origjinë natyrale, baza e pastrimit biodegradohet shpejt dhe aroma vjen nga vajrat thelbësorë natyrale.

Është produkt plotësisht i riciklueshëm edhe paketimi.

– 100% shishe e ricikluar pas-konsumimit;

– Etiketa të gjelbër PE nga kallami i sheqerit;

– Paketimi 100% i riciklueshëm letër FSC nga pyje të menaxhuara në mënyrë ricikluese.

 

KUR TË PËRDORET

Për shkak të butësisë, sugjerohet për higjienë ditore të tërë familjes. Në veçanti është e përshtatshme për higjienë personale të atyre që shkojnë në pishina dhe palestra.

SI TË PËRDORET

Përdore produktin në flokë të lagura, masazhoni derisa të formohet një shkumë e butë dhe shpërlaje me shumë ujë.

ÇKA PËRMBAN

Një përzierje të surfaktantëve me origjinë bimore, në veçanti e përshtatshme për lëkurë të ndjeshme.

Ujë organik livande, me një veprim qetësues, astringent dhe rigjenerues.

Trumzë organike dhe vaj esencial i livandësme një veprim pastrimi, antiseptik dhe qetësues.

Ujë të lules së misrit me një veprim qetësues, antiseptik dhe tonifikues.

Proteina të grurit  me një veprim kondicionimi, ato forcojnë, i japin volum dhe i bënë flokët lehtë për tu krehur dhe me shkëlqim.

SHËNIME

BioKap® Belleza bio garanton që nuk përmban: PEG, silikonë, parabens, aroma sintetike apo SLES, nikel dhe është i testuar dermatologjikisht.

Formulë vegjetariane pa përbërës të kafshëve.

Paketimi përmban: 200 ML

 

CERTIFIKIMET

 

Certifikim organik

COSMOS ORGANIC certifikim nga Ecocert Green Life duke u bazuar në standardet e Cosmos në dispozicion në COSMOS.ecocert.com

 

Certifikimet e paketimit

Paketimet 100% i riciklushme i letrës FSC

Brendi FSC® certifikon se lënda e para nga druri vijnë nga pyje të menaxhuara në mënyrë të qëndrueshme sipas standardeve më të rrepta mjedisore, sociale dhe ekonomike.

I’m Green

Etiketat e PE dhe tubat përpunohen nga kallami i sheqerit të rritura në Brazil, në zonat e kontrolluara, larg nga zonat e Amazonës. Kjo lëndë e parë ka ndikim të ulët në ndotjen mjedisore, pasi kontribuon në uljen e emetimeve të karbonit.