Fortifying Shampoo Organic Certified

Fortifying Shampoo Organic Certified

Me Turmerik dhe Horseteail*

Ky shampo me formulën e tij organike, të certifikuar nga Cosmos Organic, përmban përbërës të veçantë aktiv, bazuar në peptidet nga rizomet e Turmerikut dhe në bimën Horsetail*, e pasur me silikon, të cilat së bashku aktivizojnë dhe forcojnë flokët duke iu dhënë atyre pamje më të plotë.

Surfektantet e arrës së kokosit, pastrojnë butësisht kokën duke respektuar ekuilibrin e saj.

SKU: 1009.
Category: .

Përmban mbi 97% të përbërësve me origjinë natyrore, baza e saj e pastrimit biodegradohet shpejt dhe aroma vjen nga vajrat thelbësorë natyrale.

Është produkt plotësisht i riciklueshëm edhe paketimi.

– 100% shishe e ricikluar pas-konsumimit;

– Etiketa të gjelbër PE nga kallami i sheqerit;

– Paketimi 100% i riciklueshëm letër FSC nga pyje të menaxhuara në mënyrë ricikluese.

 

KUR TË PËRDORET

Ideale për flokë të brishtë dhe të sheshtë. Gjithashtu i përshtatshëm në rast të humbjes së tepërt të flokëve.

SI TË PËRDORET

Përdor produktin mbi flokë të lagura, fërkoje derisa të formojë një shkumë të butë dhe shpërlajë me shumë ujë.

ÇKA PËRMBAN

Një përzierje e surfaktantëve të ëmbla të kokosit, për të ndjerë butësi në flokë gjatë dhe pas pastrimit. Flokët janë të pasuruar, të butë, me shkëlqim dhe lehtë të krehur.

Ekstrakti i shafranit të Indisë, ka veprim rigjallërimi në strukturën e flokëve.

Bima Horsetail, shumë e pasur me silikonë dhe minerale të tjera, e dobishme në formimin dhe remineralizimin e thonjve dhe flokëve. Ka një efekt forcues dhe rigjallërues në flokët e brishtë dhe të dëmtuar.

Paketimi përmbna: 200 ML

 

CERTIFIKIMET

 

Certifikim organik

COSMOS ORGANIC certifikim nga Ecocert Green Life duke u bazuar në standardet e Cosmos në dispozicion në COSMOS.ecocert.com

 

Certifikimet e paketimit

Paketimet 100% i riciklushme i letrës FSC

Brendi FSC® certifikon se lënda e para nga druri vijnë nga pyje të menaxhuara në mënyrë të qëndrueshme sipas standardeve më të rrepta mjedisore, sociale dhe ekonomike.

 

I’m Green

Etiketat e PE dhe tubat përpunohen nga kallami i sheqerit të rritura në Brazil, në zonat e kontrolluara, larg nga zonat e Amazonës. Kjo lëndë e parë ka ndikim të ulët në ndotjen mjedisore, pasi kontribuon në uljen e emetimeve të karbonit.