Ultra Mild Shampoo Organic Certified

Ultra Mild Shampoo Organic Certified

Me sheqerna nga drithërat

Ultra Mild Biokap Belleza bio Shampoo është ideale për larje të shpesht dhe përdorim ditor. Formula e tij organike e certifikuar nga Cosmos Organic, përmban Sheqernat e drithërave që butë i pastron dhe i mbanë flokët të hidruar dhe mundesoht të krihen lehtë. Falë Fito compleksit të marrë nga gështenjat e gjelbëra mbron flokët nga agjentët e jashtëm dhe e mbron ngjyrën e tyre.

Në fund, prania e ekstraktit të bajameve sjellë butësi dhe shkëlqim.

SKU: 1006.
Category: .

Ultra Mild Shampoo është e përshtatshme për të gjitha llojet e flokëve dhe për tërë familjen, madje edhe për të vegjlit. Është formulë e butë që nuk i djeg sytë.

Përmban 97% të përbërësve të origjinës natyrale baza e tij e pastrimit është e shpejt e biodegradueshme dhe aroma vjen nga vaji natyral.

Është tërësisht produkt i qëndrueshëm në pako.

– Etiketa në të gjelbër PE nga nga kallami i sheqerit;

– Paketimi 100% i riciklueshëm letër FSC nga pyje të menaxhuara në mënyrë të qëndrueshme.

 

KUR TË PËRDORET

E përshtatshme për përdorim ditor.

SI TË PËRDORET

Përdore produktin në flokë të lagët, masazho deri sa të formon shkumë të lehtë dhe shpërlaje me shumë ujë.

ÇKA PËRMBAN

Përzierje të surfokantëve të ëmbël nga sheqeri që i japin flokëve hidratim dhe butësi.

Fito kompleks e marrë nga gështenjat e gjelbëra që mbrojnë ngjyrën e flokëve nga stresi oksidativ dhe rrezet, duke e mbrojtur dukjen dhe shkëlqimin.

Një kondicioner plotësisht natyral i bërë nga goma guar që të përmirësojë krehjen.

SHËNIME

BioKap® Belleza bio garanton që nuk përmban: PEG, silikonë, parabens, aroma sintetike apo SLES, nikel dhe është i testuar dermatologjikisht.

Formulë vegjetariane pa përbërës të kafshëve.

Paketimi përmban: 200 ML

 

CERTIFIKIMET

Certifikim organik

COSMOS ORGANIC certifikim nga Ecocert Green Life duke u bazuar në standardet e Cosmos në dispozicion në COSMOS.ecocert.com

 

Certifikimet e paketimit

Paketimet 100% i riciklushme i letrës FSC

Brendi FSC® certifikon se lënda e para nga druri vijnë nga pyje të menaxhuara në mënyrë të qëndrueshme sipas standardeve më të rrepta mjedisore, sociale dhe ekonomike.

 

I’m Green

Etiketat e PE dhe tubat përpunohen nga kallami i sheqerit të rritura në Brazil, në zonat e kontrolluara, larg nga zonat e Amazonës. Kjo lëndë e parë ka ndikim të ulët në ndotjen mjedisore, pasi kontribuon në uljen e emetimeve të karbonit.