Rebalancing Shampoo Organic Certified

Rebalancing Shampoo Organic Certified

Me Xhenxhefil dhe Boswellia*

Rebalancing Shampoo butësisht pastron flokët dhe falë përbërjes të fituar nga xhenxhefili, boswellia dhe rrushit të kuq, ndihmon lëkurën të rimarrë ekuilibrin e saj optimal, duke kundërvepruar sebumin e tepërt.

Formula organike, e certifikuar nga Cosmos Organic gjithashtu shfrytëzon ekstrakte Trumzes dhe bimës Burdok, me veprime pastrimi, për t’i bërë flokët e lehta dhe të buta, duke jepur një ndjenjë të freskët të mirëqenies.

SKU: 1007.
Category: .

KUR TË PËRDORET

Ideale për flokë të yndyrshëm, kundër sebumit të tepërt.

SI TË PËRDORET

Përdore produktin në flokë të lagët. Fërkojë derisa të formohet një shkumë e butë dhe shpërlaje me shumë ujë.

ÇKA PËRMBAN

Një përzierje e surfaktantëve të bazuar në kokosit të ëmbël dhe zinkut veçanërisht i përshtatshëm për lëkurën e irrituar dhe zbokthin.

Menthol për të dhënë një efekt të këndshëm të freskët

Phyto-complex me veprim pastures duke u bazuar në xhenxhefil, Bowellia dhe rrush të kuq për të ndihmuar në uljen e prodhimit të tepërt të sebumit.

Ekstraktet e Tumëzës dhe të bimës Burdok me veprime pastruese të jepin një ndjenjë të freskët të mirëqenies.

Përmban mbi 97% të përbërësve me origjinë natyrore, baza e saj e pastrimit biodegradohet shpejt dhe aroma vjen nga vajrat thelbësorë natyrale.

Është produkt plotësisht i riciklueshëm edhe paketimi.

– 100% shishe e ricikluar pas-konsumimit;

– Etiketa të gjelbër PE nga kallami i sheqerit;

– Paketimi 100% i riciklueshëm letër FSC nga pyje të menaxhuara në mënyrë ricikluese.

SHËNIME

BioKap® Belleza bio garanton që nuk përmban: PEG, silikonë, parabens, aroma sintetike apo SLES, nikel dhe është e testuar dermatologjikisht.

Formulë vegjetariane pa përbërës të kafshëve.

Paketimi përmban: 200ml

 

CERTIFIKIMET

 

Certifikim organik

COSMOS ORGANIC certifikim nga Ecocert Green Life duke u bazuar në standardet e Cosmos në dispozicion në COSMOS.ecocert.com

 

Certifikimet e paketimit

Paketimet 100% i riciklushme i letrës FSC

Brendi FSC® certifikon se lënda e para nga druri vijnë nga pyje të menaxhuara në mënyrë të qëndrueshme sipas standardeve më të rrepta mjedisore, sociale dhe ekonomike.

 

I’m Green

Etiketat e PE dhe tubat përpunohen nga kallami i sheqerit të rritura në Brazil, në zonat e kontrolluara, larg nga zonat e Amazonës. Kjo lëndë e parë ka ndikim të ulët në ndotjen mjedisore, pasi kontribuon në uljen e emetimeve të karbonit.