Purifying Shampoo Organic Certified

Purifying Shampoo Organic Certified

Me Zink dhe Vajra Esanciale

Ky shampo rekomandohet kundër ndjesisë së kruajtjes dhe zbokthit të butë. Formula e tij organike, e certifikuar nga Cosmos Organic, përmban kripë zinku që e kombinuar me aminoacid me origjinë bimore ndihmon për të luftuar shtresat e zbokthit dhe pastrimin e lëkurës.

Për më shumë, Mentolli dhe Eucalyptus dhe vajit esencial te të pemës së çajit përmbushin një ndjenjë të mirëqenies dhe freskisë. Flokët janë të butë, të lehtë dhe me shkëlqim.

SKU: 1008.
Category: .

Përmban mbi 98% të përbërjeve me origjinë natyrale, baza e saj e pastrimit është i biodegradueshëm shpejt dhe aroma vjen nga vajrat thelbësorë natyrorë.

Është produkt plotësisht i riciklueshëm edhe paketimi.

– 100% shishe e ricikluar pas-konsumimit;

– Etiketa të gjelbër PE nga kallami i sheqerit;

– Paketimi 100% i riciklueshëm letër FSC nga pyje të menaxhuara në mënyrë ricikluese.

 

KUR TË PËRDORET

Në rast të kruajtjes dhe të zbokthit të butë.

SI TË PËRDORET

Përdore produktin në flokë të lagura, masazhoni derisa të formohet një shkumë e butë dhe shpërlajë me shumë ujë.

ÇKA PËRMBAN

Një përzierje e kokosit të ëmbël dhe surfaktant veçanërisht i përshtatshëm për lëkurën e irrituar dhe zbokthin.

Mentoll për të dhënë një efekt të këndshëm të freskët.

Zink PCA: Me këtë kripë, zink është më shumë bio e shfrytëzueshme, duke stimuluar rinovimin e lëkurës dhe forcimin e funksionit të pengesave.

Eucalyptus dhe vajrat esenciale të pemës së çajit me veprim të pastrimit.

SHËNIME

BioKap® Belleza bio garanton që nuk përmban: PEG, silikonë, parabens, aroma sintetike apo SLES, nikel dhe është i testuar dermatologjikisht.

Formulë vegjetariane pa përbërës të kafshëve.

Paketimi përmban: 200 ML

 

CERTIFIKIMET

 

Certifikim organik

COSMOS ORGANIC certifikim nga Ecocert Green Life duke u bazuar në standardet e Cosmos në dispozicion në COSMOS.ecocert.com

 

Certifikimet e paketimit

Paketimet 100% i riciklushme i letrës FSC

Brendi FSC® certifikon se lënda e para nga druri vijnë nga pyje të menaxhuara në mënyrë të qëndrueshme sipas standardeve më të rrepta mjedisore, sociale dhe ekonomike.

 

I’m Green

Etiketat e PE dhe tubat përpunohen nga kallami i sheqerit të rritura në Brazil, në zonat e kontrolluara, larg nga zonat e Amazonës. Kjo lëndë e parë ka ndikim të ulët në ndotjen mjedisore, pasi kontribuon në uljen e emetimeve të karbonit.