Restructuring Conditioner Organic Certified

Restructuring Conditioner Organic Certified

Me arra të gjelbërta dhe tërshër

Restructuring Conditioner hidraton, kreh dhe ushqen flokët pa i peshuar poshtë. Formulë organike, e certifikuar nga Cosmos Organic, përmban ekstrakt të tërshërës që ndihmon në ristrukturimin e flokëve dhe shmang formimin e skajeve të ndara.

Falë kompleksit të bërë nga Arrat e Gjelbërta, mbron flokët nga rrezet UV dhe ruan shkëlqimin e saj të ngjyrave. I lë flokët të ndriçuara, të buta dhe të lehta për ti menaxhuar.

SKU: 1010.
Category: .

Është formuluar me emulsifikues dhe agjentë natyrorë të kondicionimit për të siguruar ushqimin, mbrojtjen dhe përmbajtjen e mirë të flokëve.

98% të përbërësve të saj të përgjithshëm janë me origjinë natyrale.

Është produkt plotësisht i qëndrueshëm edhe në paketim.

– Etiketa të gjelbër PE nga kallami i sheqerit;

– Paketimi 100% i riciklueshëm letër FSC nga pyje të menaxhuara në mënyrë të qëndrueshme.

 

KUR TË PËRDORET

Pas shamposjes për të ushqyer dhe kontrolluar flokët duke u dhënë shkëlqim dhe lehtësi për ti menaxhuar.

SI TË PËRDORET

Pas shamposjes, përdorë një sasi të vogël të produktit mbi flokë të lagura  dhe me butësi fërkoje mbi të gjithë gjatësinë e tyre. Shpërlaje me shumë ujë dhe thani flokë sipas dëshirës.

ÇKA PËRMBAN

Fito-kompleks nga arrat e gjelbra: Mbron ngjyrën e flokëve nga stresi oksidues dhe rrezeve UV duke ruajtur pamjen dhe shkëlqimin e saj.

Tërshërë organike: Zbutës dhe veprim të lehtë.

Trehalozë: Sheqer që i jep hidratim gjatësive veçanërisht i përshtatshëm në rast të flokëve të thatë.

Vaji Babassu: Rrjedhin nga arrat e palmës Babassunga pylli i Amazonës braziliane. Ka veti qetësuese, veti elastike dhe antioksiduese.

Gjalpë Murumuru: marrë nga farat e një palme me origjinë nga Amazona Brazilian. Ka veti qetësuese, zbutëse, elastike dhe antioksiduese. Ideale për të ushqyer flokët e thatë, të brishtë ose kaçurrelat.

SHËNIME

BioKap Belleza bio garanton që nuk përmban: PEG, silikonë, parabens, aroma sintetike apo SLES, nikel dhe është i testuar dermatologjikisht.

Formulë vegjetariane pa përbërës të kafshëve.

Paketimi përmban: 200 ML

 

CERTIFIKIMET

 

Certifikim organik

COSMOS ORGANIC certifikim nga Ecocert Green Life duke u bazuar në standardet e Cosmos në dispozicion në COSMOS.ecocert.com

 

Certifikimet e paketimit

Paketimet 100% i riciklushme i letrës FSC

Brendi FSC® certifikon se lënda e para nga druri vijnë nga pyje të menaxhuara në mënyrë të qëndrueshme sipas standardeve më të rrepta mjedisore, sociale dhe ekonomike.

 

I’m Green

Etiketat e PE dhe tubat përpunohen nga kallami i sheqerit të rritura në Brazil, në zonat e kontrolluara, larg nga zonat e Amazonës. Kjo lëndë e parë ka ndikim të ulët në ndotjen mjedisore, pasi kontribuon në uljen e emetimeve të karbonit.