BioKap Nourishing Repairing Mask

BioKap Nourishing Repairing Mask

Trajtim intenziv për flokë të thatë dhe të dëmtuar

BioKap Nourishing Repairing Mask me PhytoKeratin të orizit, vaj organik të bajameve të ëmbla, ceramide të perimeve është trajtim ideal intensiv për flokë të thatë, të dëmtuar, dhe të brishtë.

Formulimi i pasur me përbërës aktivë natyral, kundërshton thatësinë dhe ristrukturon flokët, duke i bërë ati të buta, të shndritshme dhe me aromë të këndshme.

SKU: 200.
Category: .

Përmban PhytoKeratin orizi, “keratinë të veçantë perimesh”, e cila krijon një pengesë natyrore mbrojtëse dhe ri strukturuese në fibrat e flokëve. Aktiviteti përmirësohet nga vaji organik i bajameve të ëmbël dhe ceramides se vajit të ullirit, të cilat ushqejnë dhe strukturojnë flokët tuaj duke e shtuar shkëlqimin dhe gjallërinë.

KUR TË PËRDORET

Aktiviteti i tij i riparimit sugjerohet për flokë të thatë, të dëmtuar, dhe të brishtë.

SI TË PËRDORET

Pas shamposjes aplikoni një sasi të përshtatshme të produktit përgjatë gjithë gjatësisë së flokëve dhe në fundin e tyre.  E leni për 2 minuta dhe pastaj e shpërlani të tërën. Gjatë periudhave kur flokët tuaj shfaqen veçanërisht të stresuar dhe të dobësuar maska mund të përdoret dhe me gjatë duke e lënë të veproj në flokë për 15 – 20 minuta.

ÇKA PËRMBAN

Fitokeratinë të orizit, vaj organik të bajameve të ëmbla, ceramide të vajit të ullirit, Aloe Barbadensis organike, ektrakte të livandos, sherbelë, trumzë dhe rozmarinë.

SHËNIM

BioKap garanton që nuk përmban: peg, silikon, pa parabene, sles, nikel. T testuar në mënyrë dermatologjke.

Lexo udhëzimet në pako.

Paktimi përmban: 200ml