• Home
  • Nature's

Pure Argan Organic Oil Ecocert Greenlife certified – 10ml

VAJ I PASTËR BIO I ARGANIT

Butësisht i parfumuar, i pastër në 98,85%, i dobishëm në mijëra situata, për t’u mbajtur gjithmonë me vete.

Olio Puro Bio Argà është një vaj i çmuar kozmetik i çertifikuar nga Ecocert Green Life, i marrë nga farat organike të Argani, 98.85% i pastër, i pasuruar me vitamina, antioksidantë natyralë dhe vaj esencial Litsea Cubeba që i jep linjës Argà aromën e saj të veçantë dhe të këndshme të agrumeve.

E dobishme në një mijë situata, mund të përdoret e pastër ose të shtohet në kremin e zakonshëm, nuk është e yndyrshme dhe absorbohet lehtësisht.

Për shkak të vetive të tij të theksuara hidratuese dhe elastike, është ideal në rastet e:
• plakjes së lëkurës
• lëkurës së thatë dhe të dehidratuar
• lëkurë e lodhshme dhe jo e shëndetshme
• buzë dhe duar të plasaritura
• strija
• flokë të brishtë

Kozmetikë Natyrale dhe Biologjike i certifikuar nga Ecocert GreenLife sipas disiplinës Ecocert në dispozicion tek: http://cosmetics.ecocert.com

100% % i totalit të përbërësve janë me origjinë natyrale.

Me një aromë të këndshme agrumesh.

Tri paketime të ndryshme: 10ml, 50ml dhe 100ml.

Përdorimi: vendoseni në pjesën që dëshironi dhe masazhojeni mirë. Absorbohet shpejtë dhe nuk është vajor. Shmangni kontaktin me sy.

21

Përshkrim

NGA SHKRETËTIRA E BERBERËVE, NJË PEMË SHUMË ANTIKE:

Sekreti i një rinie të gjatë.

Vetitë e çmuara të vajit të Arganit në një linjë për fytyrën, trupin dhe flokët. Laboratorët e kërkimit të Nature, kanë përzgjedhur Vajin e Arganit, një substancë me origjinë ekskluzivisht vegjetale, të cilën popullsitë berbere e kanë përdorur për vetitë e veta të jashtëzakonshme kozmetike.

Një vaj i çmuar dhe i veçantë në botë, tre herë më i pasur se sa vaji i ullirit për përmbajtjen e vet të jashtëzakonshme me:

OMEGA6 • FITOSTEROLE • VITAMINAE

Edhe në dy paketime të tjera.

Natures - Sipas Funksionit

Vaj

Natures - Sipas Linjes

Argà

Shqyrtime

Ende pa shqyrtime.

Bëhuni i pari që shqyrton “Pure Argan Organic Oil Ecocert Greenlife certified – 10ml”