Shower Milk

Shower Milk

Qumësht Dushi me Xhenxhefil Organik dhe ekstrakte të Orkidesë

Një qumësht kremoz dhe i butë për të pastruar trupin me një delikatesë të madhe, e kjo duke iu falënderuar surfaktantëve bimorë të veçantë dhe përzierjeve të ekstrakteve ushqyese dhe tonifikuese. Vihet në pah prania e lules së Orkidesë dhe Xhenxhefilit* dhe të forcuara nga nxehtësia e ujit, nxisin një ndjesi të mirëqenies aromatike dhe e bëjnë lëkurën më të butë dhe të hidratuar.

Përdorimi: masazhojeni në lëkurë të lagur gjatë larjes. Shpërlajeni me shumë ujë.

Paketimi pëmban: 200ml

SKU: 1062.
Category: .

Aty ku dielli lind, ku ajri ka aromë erëzash, bajamesh e lulesh. Parfumet dhe erërat e viseve të largëta dhe të nxehta ku lind dielli krijojnë një aromë të freskët dhe pikante. Një moment arratisjeje mes notave të rafinuara ekzotike  që hap pas hapi duhet shijuar.

Fiore Di Zenzero është linjë aromatike që e mbështjell trupin dhe i jep një ndjenjë kënaqësie lëkurës.

Debutimi ishte kumbues falë freskisë së një përzierjeje të frutave agrume dhe mjedrës zbutur nga petalet e Frezisë dhe Orkideve. Zemra është e grykëse : era e biskotave, bajameve dhe çokollatës bashkë me një spërkatje vaniljeje dhe karameli krijojnë një aromë të pa rezistueshme. Përfundimi shpalos erën e athët te xhenxhefilit dhe mentës organike, aromë kjo e zbutur nga misku i çmuar dhe pyjet e bardha.