Mineral Cream for Face and Body – SPF30

Mineral Cream for Face and Body – SPF30

Nga hulumtimet Nature’s, një mënyrë e re për të shijuar larjen në diell, pa ndjerë rrezik për lëkurën tuaj

Ky krem mineral për mbrojtje nga dielli, i dedikuar për lëkurë të ndjeshme është i formuluar vetëm me filtra mineral miksuar me oksid zinku dhe dioksid titani, të cilët minimizojnë rrezikun e reaksioneve alergjike edhe tek lëkurat e ndjeshme sepse ato nuk përthithen nga lëkura.
Për këtë arsye, mund të përdoren për të mbrojtur edhe lëkurën delikate të fëmijëve ose zonat e tjera deliakte të djegura nga dielli ose trajtimet e tjera.

 

SKU: 1508.
Category: .

Këta filtra mineral Non- Nano janë të kombinuar me ujë njëqelizor të portokallit të ëmbël organik, i cili hidraton dhe zbut lëkurën. Së bashku me vajin e orizit, ndihmon për të luftuar dëmet e shkaktuara nga photoaging*.

Është rezistent ndaj ujit dhe ka teksturë jashtëzakonisht të lëmuar.

Filtra UV 100% Mineral, mbron nga rrezet UVA, UVB, IR dhe photoaging*.

  • Testuar dermatologjikisht në lëkurë të ndjeshme.
  • Testimet nën mbikqyrje/kontroll periatrik janë në vazhdim.
  • Formulë rezistente ndaj ujit dhe formulë vegane.
  • Mik i detit: nuk përmban mikroplastikë ose substanca kimike që mund të dëmtojnë ekosistemin detar.
  • Përmban përbërës të biodegradueshëm që respektojnë koralet nënujorë.
  • Pa aromë.

Paketimi: 100ml