Eye and Lip Contour Assoluta

Eye and Lip Contour Assoluta

Me Florentine Iris dhe Myrtilage

Një krem ​​i veçantë, i studiuar për zonën delikate të konturit të syrit dhe të buzëve. Ndihmon për të minimizuar rrudhat, shenjat e lodhjes, sytë e fryrë, ndjesitë e ënjtjes dhe ndryshimit të lëkurës.

E shoqëruar me Myrtilage, struktura e saj origjinale e kristaltë mundëson një veprim të tonifikimit dhe hidratimit.

E pasuruar me Gjalpë Shea dhe Vaj të ëmbël Bajameve, ajo ka një cilësi të butë, thithet shpejt, ushqen dhe zbut lëkurën e syrit dhe konturin e buzës.

Rekomandohet në mëngjes dhe në mbrëmje, ajo duhet të masazhohet butësisht mbi buzë dhe në konturin e syve, pas procesit të masazhit të theksuar më poshtë.

Pa aromë

Përdorimi: në mëngjes dhe në mbremje. Masazhoni në mënyrë rrethore dhe delikate konturin e syve dhe buzëve.

Paketimi: 15 ml

SKU: 281.
Category: .

Një lule fisnike, fryt i egër. Koncept i ri kundër rrudhave.

Assoluta, është linjë e fytyrës kundër rrudhave, ideale për lëkurë të moshuar, të lodhur dhe të pajetë, që vjen nga bashkë dyzim i përsosur midis veprimeve zbutëse mbi rrudha të Myrtilage dhe të veprimit redensifikues të Florentina Iris.

Zemra e risisë nga Assoluta është Myrtilage, një koncentrate me një përmbajtje të lartë të flavonoideve (quercetin dhe myricetin) e marrë nga manaferrat e egra të boronicës duke përdorur një metodë komplekse të përpunimit. Ajo ka një veprim kundër-plakjes që  e zgjatë, e zbut lëkurën dhe e bënë të qëndrueshme, shpreh rrudhat në veçanti, me një efekt të ngjashëm me “botulin”, por natyral, pa asnjë efekt anësor dhe të kthyeshëm.

Ekstrakti Florentine Iris vepron mbi rrudhat e moshës me tri veprime të ndryshme: Promovon rinovimin e qelizave, lufton varjen dhe ndihmon nxitjen e prodhimit të kolagjenit dhe elastinës.

Bashkë dyzimi i  Myrtilage dhe Florentine Iris i sjell fytyrës menjëherë përfitime të dukshme. Me Assoluta, ditë pas dite lëkura e gjen jetën e saj, shkëlqimin dhe kompaktësinë, ndërsa rrudhat zbuten dhe kontura e fytyrës ridefinohet duke i dhënë  asaj pamje më të freskët dhe më të re.