Serum Anti-Ageing Assoluta

Serum Anti-Ageing Assoluta

Serum kundër rrudhave e ri definon fytyrën dhe qafën.

Ky veprim eliksir kundër-moshës duke ju falënderuar Mirtylage dhe Iris Florentina aktive, ndihmon indet e lëkurës me një efekt të menjëhershëm të shtrëngimit dhe veprim progresiv të rigjenerimit dhe ristrukturimit.  Zvogëlon shenjat e dukshme të plakjes; linjat e buta dhe rrudhat, më uniforme dhe të ndritshme, fytyrë më të freskët dhe të ndërtuar.

Cilësia e saj e këndshme, një emulsion i lehtë xhelit, thith shpejt, nuk lë yndyrë dhe i jep një prekje më të butë epidermës.

Përdorimi: në mëngjes dhe në mbremje. Vendosni disa pika nga serumi dhe filloni me prekje delikate nga dekolteja, vazhdoni në qafë, fytyrë dhe ballë.

Paketimi: 30 ml

SKU: 282.
Category: .

Një lule fisnike, fryt i egër. Koncept i ri kundër rrudhave.

Assoluta, është linjë e fytyrës kundër rrudhave, ideale për lëkurë të moshuar, të lodhur dhe të pajetë, që vjen nga bashkë dyzim i përsosur midis veprimeve zbutëse mbi rrudha të Myrtilage dhe të veprimit redensifikues të Florentina Iris.

Zemra e risisë nga Assoluta është Myrtilage, një koncentrate me një përmbajtje të lartë të flavonoideve (quercetin dhe myricetin) e marrë nga manaferrat e egra të boronicës duke përdorur një metodë komplekse të përpunimit. Ajo ka një veprim kundër-plakjes që  e zgjatë, e zbut lëkurën dhe e bënë të qëndrueshme, shpreh rrudhat në veçanti, me një efekt të ngjashëm me “botulin”, por natyral, pa asnjë efekt anësor dhe të kthyeshëm.

Ekstrakti Florentine Iris vepron mbi rrudhat e moshës me tri veprime të ndryshme: Promovon rinovimin e qelizave, lufton varjen dhe ndihmon nxitjen e prodhimit të kolagjenit dhe elastinës.

Bashkë dyzimi i  Myrtilage dhe Florentine Iris i sjell fytyrës menjëherë përfitime të dukshme. Me Assoluta, ditë pas dite lëkura e gjen jetën e saj, shkëlqimin dhe kompaktësinë, ndërsa rrudhat zbuten dhe kontura e fytyrës ridefinohet duke i dhënë  asaj pamje më të freskët dhe më të re.

Përbërësit aktiv natyral: Myrtilage, Florentine Iris, buter Shea, vaj Bajamesh të ëmbla, vaj Luledielli, vaj të Vitaminës E, Aloe Vera dhe Pantenol.