Vitamin E Cream me Calendula

Vitamin E Cream me Calendula

Vitamina E në formën e kremit ka përdorim të gjerë në trajtimin e problemeve të të gjitha llojeve të lëkurës.

Absorbohet lehtë dhe ndihmon në ruajtjen e shëndetshme dhe të hidratuar të lëkurës. Madje mund të përdoret edhe në plagë.
Ka në përbërje lule Calandula e cila vlerësohet për cilësitë e saj qetësuese, antiseptike. Nuk përmban parabene.

 

SKU: 812.
Category: .

PËRDORIMI

Mund të përdoret në baza të përditshme, në mëngjes si krem ose edhe si bazë zbutëse nën grim. Po ashtu edhe gjatë natës si mbrojtes 24 orë.
Vitamina E, lufton rrudhat, zbut lëkurën e thatë, ndihmon në shërimin e buzëve të çara, forcon thonjtë, lufton dermatitin. Pa parabene.

PËRMBAJTJA

Aqua (Carrier), Triglyceride (Emollient), Vegetable Glycerine (Thickener), Isopropyl Myristate (Emollient), Cetostearyl Alcohol (Emulsifier), Glycerol Monostearate (Thickener), ACID: Stearic Acid Flake (Emulsifier), Glycerol Stearate (Emulsifier), Dimethicone (Emollient), Natural Vitamin E (as D Alpha Tocopherol), Triethanolamine (HP Adjustment Agent), Phenoxyethanol/Ethylhexylglycerin (Preservative [stabilised with synthetic alpha-Tocopherol]), Calendula Oil (Calendula officinalis [Compound Ingredient: Sunflower Oil]), Disodium EDTA (Chelating Agent).

Paketimi përmban: 100g