Nourishing Cream Face Mask Acque Unicellulari

Nourishing Cream Face Mask Acque Unicellulari

Krem Ushqyes Maskë për Fytyrë

Funksion të dyfishtë: krem kundër plakjes gjatë ditës, maskë rigjeneruese gjatë natës

Krema Ushqyese Maska e Fytyrës është një tretman i çmuar që mund të përdoret edhe si krem edhe si maskë, për të hidratuar dhe ushqyer intenzivisht lëkurën e fytyrës, duke i dhënë një dukje më të freskët dhe më të ndritshme.

Si maskë është ideale që të përdoret para se të shkoni të flini: efekti kundër plakjes vepron gjatë fjetjes, kështu që, më të zgjuar, ju keni një dukje të relaksuar dhe një lëkurë të ushqyer dhe të rigjallëruar thellësisht. Për të rritur rezultatet, në mëngjes përdoreni vetëm si një krem, por duke e përdorur lirshëm dhe duke e lënë që të përthithet në tërësi gjatë natës, pa e shpëlarë. Përdorimi si maskë rekomandohet për lëkurë normale dhe të thatë, kurse përdorimi si krem ditor rekomandohet në raste të lëkurës shumë të thatë dhe të dehidruar.

 

SKU: 1112.
Category: .

Përmban Ujë Njëqelizor të Portokallit të Kuq Organik me një veprim hidratues dhe antioksidant dhe Phytoceramides, substancë bimore që kontribuojnë në përmirësimin e elasticitetit dhe njëtrajtshmërinë e lëkurës.

Formula e saj përmban edhe: Acid Hyaluronic, me fuqinë e tij hidratuese të mirënjohur, Vaj të Bajameve të Ëmbla dhe Gjalpë Shea, që e ristrukturojnë dhe mbrojnë lëkurën.

Përdorimi:

Si maskë rekomandohet për lëkurë normale dhe të thatë: vetëm shpërndajeni një shtresë të barabartë dhe lëreni gjatë gjithë natës nëse dëshironi, deri sa të përthithet tërësisht, pa e shpëlarë.

Në rast se keni lëkurë shumë të thatë dhe të dehidruar, Krema Ushqyese Maska e Fytyrës është po ashtu e përkryer të përdoret edhe si një tretman ditor.

E jashtëzakonshme edhe për përdorim pas nxirjes në diell.

Paketimi: 50 ml