Möller’s Omega-3 Jelly Fish / Lemon

Möller’s Omega-3 Jelly Fish / Lemon

Omega-3 me vitaminë D në goma të shijshme për të vegjlit tuaj.

Të hash peshk çdo ditë nuk ka qenë kurrë më e lehtë! Omega-3 Jelly Fish nga Möller’s me vitaminë D ka shije të këndshme të frutave manaferrave dhe mbulon kërkesën ditore për omega-3, falë përqëndrimi të lartë të vajit të pshekut.
Acidet yndyrore si DHA dhe EPA mbështesin zhvillimin dhe mirëmbajtjen e shikimit, truri dhe funksionimin e zemrës. Ideal për fëmijë dhe të rritur po ashtu.

Paketimi: 36 goma

 

SKU: 1176.
Category: .

Doza e rekomanduar për fëmijë nga mosha 3 vjeç është 2 peshq në ditë.

Vitamina D rrit thithjen e kalciumit dhe promovon zhvillimin normal të shëndetshëm dhe rritjen e kockave tek fëmijët. Meqenëse Vitamina D formohet në lëkurë nën ndikimin e rrezeve të diellit, marrja shtesë veçanërisht në muajt e dimrit është e rëndësishme. Vitamina D gjithashtu ndihmon në mbajtjen e shëndetshëm të sistemi imunitar.

Falë strukturës së tyre të butë, peshqit gomë Omega-3 të kanë shije të këndshme dhe janë të lehta për ti përtypur dhe gëlltitur. Kanë aromë natyrale dhe pa sheqer të shtuar. Jepuani fëmijëve në mëngjes ose shtoni dy peshq në kutinë e tyre të ushqimit të drekës.

Përmban acide yndyrore omega-3 EPA dhe DHA, të cilat mbështesin funksionimin e zemrës *. Ndërsa DHA ruan funksionimin normal të trurit dhe shikimit **.

* Një efekt i dobishëm arrihet me një konsum ditor prej 250 mg EPA dhe DHA.

** Një efekt i dobishëm arrihet me një konsum ditor prej 250 mg DHA.

Përbërësit në 2 peshq të konsumit ditor:
Acide yndyrore omega-3 gjithsej / 0,4 g
Total DHA / 0.3 g
Total EPA / 0.1 g
Vitamin D / 10 µg (200%*)
*% e vlerës referuese

Përbërësit:
Koncentrat i vaji të peshkut (trigliceride), ëmbëlsues (xylitol, sorbitol), xhelatinë (gjedhe), stabilizues (çamçakëz akacie), aromë (tutti-frutti), acid limoni, agjent ngjyrosës (ekstrakt speci), antioksidantë (tokoferolë), vitaminë D ( kolecalciferol).