Cod Liver Oil 1000mg

Cod Liver Oil 1000mg

Vaji i Mëlçisë së Merlucit është i pasur me burime natyrale të Vitaminës A dhe D, të cilat janë të nevojshme për:

Vitamina A – e nevojshme për rritjen, shikimin dhe për mbajtje të shëndetshe të flokëve, lëkurës, mukozave si dhe për shëndetin gjatë dimrit.

Vitamina D – e nevojshme për absorbimin efikas të kalciumit dhe fosforit nga ushqimi që konsumojmë, rritjen dhe mirëmbajtjen e kockave dhe dhëmbëve të shëndetshëm, gjithashtu e dobishëm për çrregullime afektive sezonale.

 

SKU: 805.
Category: .

Acidet Yndyrore Omega 3, EPA dhe DHA – janë të nevojshme si pjesë e membranave qelizor dhe gjithashtu ndihmojnë për të siguruar një sistem nervor të shëndetshëm.

PËRDORIMI

Një kapsulë në ditë, me ushqim.

PËRMBAN

Cod Liver Oil (EPA min 11% / DHA Min 10%) FISH, Capsule Shell (Gelatine [Bovine] & Vegetable Glycerine), Vitamin A Oil (as Palmitate stabilised with Tocopherol), Vitamin D (as Cholecalciferol).

NUK PËRMBAN

Aromë artificiale apo konservues, sheqer, kripë ose ngjyra të shtuara, gluten, grurë, maja, bulmet dhe as misër.

Paketimi përmban: 90 kapsula / 1000mg