ActiKid Happy Appetite Immune System 120ML

ActiKid Happy Appetite Immune System 120ML

Shurupi ActiKid® Happy Appetite Immune System është formuluar për të mbështetur oreksin dhe sistemin imunitar të fëmijëve nga mosha 3 vjeç e tutje. Përmban përbërësit e shëndetshëm natyral si lëngun e Elderberry* dhe vajin e farave të zaza.

-Elderberries* kanë përfitime natyrale shëndetësore, pasi përmbajnë Vitaminë C e cila kontribuon në mbrojtjen e qelizave nga stresi oksidativ.
-Vaji i farës së zezë është përdorur për mijëra vjet për të trajtuar problemet e zakonshme shëndetësore.
-Vitamina C kontribuon në formimin normal të kolagjenit për funksionimin normal të dhëmbëve dhe mishrave të dhëmbëve.
-Vitaminat B6 & C kontribuojnë në zvogëlimin e lodhjes dhe molisjes.
-Vitamina B6, C & D kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar.

SKU: 1148.
Category: .

-Vitamina D kontribuon në mirëmbajtjen e funksionit normal të kockave dhe muskujve.
-L-Arginine & L-Lysine janë aminoacide thelbësore që mund të ndihmojnë në rritjen e oreksit.
-Aroma të Elderberry* dhe vajti të farës së zezë
-I përshtatshëm për Veganët.
-Nuk ka efekt përgjumjen
-Asnjë alergjen.
-Nuk ka ngjyra apo aromë artificiale.
-Pa aditivë, alkool, ëmbëlsues, laktozë, kripë, maja ose gluten.
-Pa GM .
Ashtu si të gjitha produktet tona Happy Appetite Immune System nuk është testuar në kafshë.

UDHËZIMET PËR PËRDORIM:
Hiqni shishen nga kartoni.
Shkundni shishen mirë para se ta hapni.
Hiqni kapakun e sigurisë.
Hidhni 5ml lëng në një lugë çaji.
Shto pikat në pije ose merri direkt nga luga.
Një sasi prej 5ml në ditë. Gjithmonë mbylleni kapakun mirë pas përdorimit. Përdorni vetëm sipas udhëzimeve.

INFORMACIONI I PRODUKTIT:
Ushqyerja – Vlerat tipike (Për 5ml servim): Vitamina C – 32.5g (NRV – 41%), Vitamina D3 – 0.75μg (NRV – 15%), Vitamina B6 – 0.21mg (NRV – 15%), Lëngu i Elderberry* – 950mg , Vaj i farës së zezë – 30mg, L-Arginine – 25mg, L-Lizinë – 25mg
NRV = Vlera e Referencës së Ushqyesve
mg = miligram
μg = mikrogram

PËRBËRËSIT
Uji, Shurupi i Glukozës, Lëngu i Elderberry*, Vitamina C (Askorbate natriumi), Vaj i farës së zezë (Nigella Sativa), Emulsifikues ,: Polysorbate 80; L-Arginine, L-Lysine, Ruajtës: Sorbat Kaliumi; Stabilizues: Xanthan Gum; Acid: Acid limoni; Enmbëlsues: Glikozidet Steviol; Rregullatori i Aciditetit: Citrat natriumi Tri; Vitamina D3 (Kolecalciferol), Vitamina B6 (Piridoksinë HCL).

RUAJTJA:
Ruhet në vend të freskët nën 25 ° C. Mbajeni larg fëmijëve. Nëse vula e shishes është prishur ose dëmtuar kur është blerë, mos e përdorni. Pas hapjes, të konsumohet brenda 60 ditëve.